Lekarze:

lek. wet. Wojciech Kujawski - specjalista chirurgii  weterynaryjnej

Urodziłem się w 1970 roku w Krakowie. Do szkoły podstawowej uczęszczałem w Krakowie, przy ul. Konarskiego. Była to dobra i wymagająca szkoła - laboratorium Wyższej Szkoły Pedagogicznej (obecnie Akademii Pedagogicznej ). Następne 4 lata spędziłem w  V Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, w klasie o profilu matematycznym uniwersyteckim. W roku 1989 zdałem maturę i po złożeniu egzaminów zostałem przyjęty na Wydział Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu.

W czasie studiów prowadziłem Studencki Klub Jeździecki we Wrocławiu. Po ukończeniu 6 letnich studiów z wynikiem dobrym i z tytułem lekarza medycyny weterynaryjnej, zaproponowano mi pracę w Katedrze Rozrodu Zwierząt Akademii Rolniczej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Rolniczy), gdzie jako asystent naukowy pracowałem przez rok. Jednocześnie wraz z moim kolegą otworzyliśmy praktykę weterynaryjną w Krakowie, którą prowadzę szczęśliwie do tej pory. W międzyczasie ukończyłem 3-letnią specjalizację z zakresu chirurgii weterynaryjnej i liczne kursy doszkalające (diagnostyka laboratoryjna. ortopedia, okulistyka, neurologia, endoskopia, artroskopia, etologia, dobrostan zwierząt, katastrofy z udziałem zwierząt).

Oprócz pracy zawodowej jestem też publicystą w prasie weterynaryjnej i zoologicznej, od 17 lat współtworzę program dla miłośników zwierząt w Radiu Kraków. Ponadto jestem czwartą ,5-letnią  kadencję, biegłym sądowym Sądu Okręgowego w Krakowie. Z zamiłowania, oprócz chirurgii,  jestem hipiatrą, lekarzem FEI, międzynarodowej organizacji jeździeckiej. Jestem członkiem wielu stowarzyszeń lekarzy weterynarii i organizacji lekarzy weterynarii dbających o prawa zwierząt. Moje doświadczenie zawodowe to 27 lat nieprzerwanej pracy. Wykonuję z powodzeniem zabiegi chirurgiczne i mikrochirurgiczne, w tym w obrębie oczu, uszu, nosa i krtani, endo i artroskopie, nie waham się stosować niekonwencjonalnych, ale sprawdzonych metod terapii niegojących się ran i złamań, trudnych przypadków okulistycznych i chorób immunologicznych. Wyposażyłem lecznicę w sprzęt, który sprosta większości potrzeb diagnostycznych i terapeutycznych. Nie mam oporów przed konsultacją z koleżankami i kolegami, których staż pracy i doświadczenie kliniczne uczyniło bardziej doświadczonymi ode mnie w wąskich, specjalistycznych obszarach medycyny weterynaryjnej.

lek. wet. Paweł Dadej

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwesytetu Przyrodniczego w Lublinie. W czasie studiów brał czynny udział w pracy kilku lubelskich lecznic. Od początku swojej pracy zawodowej związany z Lecznicą Doktorwet W Krakowie.

Uczestnik licznych konferencji i szkoleń, w tym '5 dniowego kursu ultrasonograficznego' w PW Therios oraz 'Warsztatów diagnostyki laboratoryjnej' pod okiem dr.n.wet Janiny Łukaszewskiej. W naszej lecznicy zajmuje sie przede wszystkim diagnostyką chorób wewnętrznych. Swoje szczególne zainteresowania kieruje w stronę ultrasonografii, hematologii, stomatologii oraz endokrynologii. 


Wolny czas lubi spędzać aktywnie. Miłośnik biegania, jazdy na rowerze i pieszych wędrówek. 
Dodatkowo spełnia się w kuchni, uwielbia gotować, piec domowy chleb na zakwasie czy ostatnio, warzyć swój własny ser.
Prywatnie szczęśliwy mąż i posiadacz biało-czarnej kotki Kity.

 

Technicy:

Agnieszka Wójcik-  obecnie na urlopie macierzyńskim ;)

absolwentka ZSRCKU w Czernichowie kierunku technik weterynarii.

Od najmłodszych lat żywo interesowałam  się  zwierzakami.  W moim domu rodzinnym był dużo zwierząt: psów, kotów koni, krów, owiec na ptaszkach egzotycznych skończywszy.  

W czasie dwóch pierwszych lat nauki pracowałam  dorywczo w stajni  gdzie poznałam lek. wet. Wojciecha Kujawskiego. Z pacjentami Lecznicy Doktorwet  jestem już od 2012 roku, wtedy  rozpoczęłam swoje praktyki  zawodowe. Po ukończeniu szkoły otrzymałam  możliwość pracy w lecznicy, gdzie  pracuje do dziś i z większością pacjentów dobrze się znam.

Martyna Rysak - technik weterynarii

 

Stażyści :

Recepcja i sklep:

Paulina Słabczyk

Magdalena Hędrzak