Lekarze:

lek. wet. Wojciech Kujawski - specjalista chirurgii  weterynaryjnej, biegły sądowy

Urodziłem się w 1970 roku w Krakowie. Do szkoły podstawowej uczęszczałem w Krakowie, przy ul. Konarskiego. Była to dobra i wymagająca szkoła - laboratorium Wyższej Szkoły Pedagogicznej (obecnie Akademii Pedagogicznej ). Następne 4 lata spędziłem w  V Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, w klasie o profilu matematycznym uniwersyteckim. W roku 1989 zdałem maturę i po złożeniu egzaminów zostałem przyjęty na Wydział Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu.

W czasie studiów prowadziłem Studencki Klub Jeździecki"Zagon" we Wrocławiu, dzieląc czas z kliniką chirurgii i radiem studenckim. Po ukończeniu 6 letnich studiów z wynikiem dobrym i z tytułem lekarza medycyny weterynaryjnej, zaproponowano mi pracę w Katedrze Rozrodu Zwierząt Akademii Rolniczej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Rolniczy), gdzie jako asystent naukowy pracowałem przez rok. Jednocześnie wraz z moim kolegą otworzyliśmy praktykę weterynaryjną w Krakowie, którą prowadzę szczęśliwie do tej pory. W międzyczasie ukończyłem 3-letnią specjalizację z zakresu chirurgii weterynaryjnej i liczne kursy doszkalające (diagnostyka laboratoryjna. ortopedia, okulistyka, neurologia, endoskopia, artroskopia, etologia, dobrostan zwierząt, katastrofy z udziałem zwierząt).

Oprócz pracy zawodowej jestem też publicystą w prasie weterynaryjnej i zoologicznej, od 20 lat współtworzę program dla miłośników zwierząt "Klinika Zdrowego Chomika" w Radiu Kraków. Ponadto jestem piątą ,5-letnią  kadencję, biegłym sądowym Sądu Okręgowego w Krakowie. Z zamiłowania, oprócz chirurgii,  jestem hipiatrą, lekarzem FEI, międzynarodowej organizacji jeździeckiej. Jestem członkiem wielu stowarzyszeń lekarzy weterynarii i organizacji lekarzy weterynarii dbających o prawa zwierząt. Moje doświadczenie zawodowe to 30 lat nieprzerwanej pracy. Wykonuję z powodzeniem zabiegi chirurgiczne i mikrochirurgiczne, w tym w obrębie oczu, uszu, nosa i krtani, endo i artroskopie, nie waham się stosować niekonwencjonalnych, ale sprawdzonych metod terapii niegojących się ran i złamań, trudnych przypadków okulistycznych i chorób immunologicznych. Wyposażyłem lecznicę w sprzęt, który sprosta większości potrzeb diagnostycznych i terapeutycznych. Nie mam oporów przed konsultacją z koleżankami i kolegami, których staż pracy i doświadczenie kliniczne uczyniły bardziej doświadczonymi ode mnie w wąskich, specjalistycznych obszarach medycyny weterynaryjnej.

 

lek.wet Magdalena Lipińska - specjalista radiologii weterynaryjnej

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Ponad 6 letnie doświadczenie w leczeniu zwierząt towarzyszących i koni. Doświadczony diagnosta . Wysoka kultura osobista i wzorowe podejście do pacjenta ;).

lek. wet. Filip Franczak

zdjecie Filip2

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie oraz Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Z zamiłowaniem przyjmuje psie i kocie przypadki internistyczne. Szczególnym zainteresowaniem doktora są problemy endokrynologiczne, diagnostyka ultrasonograficzna oraz chirurgia miękka i interwencyjna. Przyjmuje pacjentów także w języku angielskim. Przyjaciel zwierząt. Prywatnie - opiekun kundelka seniora ze schroniska, pod swój dach przyjmuje również psiaki w ramach domu tymczasowego.

 

Technicy:

Ewa Jóźwiakabsolwentka ZSRCKU w Czernichowie kierunku technik weterynarii. Zdecydowanie ma posłuch wśród ludzi i zwierząt ...;)

 


 

Stażyści : oczekujemy na wakacje...

 

Recepcja i sklep:

Karolina Andrusiewicz - szefowa recepcji i sklepu

support Karolina Kasia i Ania